Australia

Setkání s vakovlkem Obrazová galerie
Divoký muž Yowie Obrazová galerie
Hora smrti Obrazová galerie
Příšera z bažin Obrazová galerie

 
Údaje o expedici


Termín:  22.5.2000 až 29.6.2000 (letecky Praha-Brisbane a Sydney-Praha, dále automobilem)

Členové: Ivan Mackerle, Jiří Skupien, Danny Mackerle, Vladimír Čech
Průvodce – David Petrica (Čechoaustralan)
Automobil – Nissan 4x4

Trasa: Brisbane – Cairns – Daintree – Black Mountain (Kalkajaka) – Cooktown – Black Mountain – Lakeland – Palmer River Roadhouse – Maytown – Jowalbinna – Laura – Lakefield N.P. – Musgrave - Coen – Archer River Roadhouse - Iron Range N.P. – Portland Road – Bypass Road – Jardine River – Bamaga – Pajinka –  a zpět přes Jackey - Jackey Airfield po Telegraph Road až do Laura – Lakeland – Cairns – Brisbane – Sydney.

Celkem najeto: 8 461 km z Brisbane do Brisbane

Cíle: 

1. Ověřit si zprávy o záhadných zmizeních u hory Black Mountain a o podzemním labyrintu. Prozkoumat horu i její podzemní prostory, kam se domorodci neodvažují vstoupit. Ozývají se tam prý podivné zvuky, skrývají se tam nestvůry a mnoho dobrodruhů, kteří se pokoušeli labyrintem projít, se už nikdy nevrátilo.

2. Kryptozoologické záhady:

+ Queenslandský drak - mungún galli, suchozemský ještěr délky 9 m. Žije na poloostrově Cape York (vzácně). V roce 1979 ho viděl australský herpetolog Frank Gordon. Potom zorganizoval expedici Rex Gilroy, ředitel Mount York Natural History Muzeum, neviděli ho ale sesbírali další zprávy. Mohl by to být obrovský varan. V Muzeu v Sydney je jeho model v životní velikosti.

+ Vakovlk  (Thylacine), údajně už dávno vyhynulý.

+ Yowie, divoký člověk 1,5 až 2,3 m vysoký. Na pobřežním pásu 1800 km dlouhém od jv.Queenslandu až k sv.Victorii. Jeho socha v centru města Kilcoy v Qeenslandu. Pozorování v srpnu 1997 poblíž Accacia Gap, Northen Territory.

+ Bunyip (dva typy)

Metody:  Při pátrání po neznámých zvířatech použít pohybová čidla ovládající automatickou kameru a reflektor, umístěná k návnadě nebo na zvířecí stezku.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode