Archiv

 

 

 MŮJ PŘÍTEL PETR KOUTSKÝ VYDAL PLAKÁT S MAPOU NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍCH MÍST NAŠÍ REPUBLIKY. BLIŽŠÍ NÍŽE:

 

23 míst, kde se budete bát! : Plakát Nejstrašidelnější místa Česka

V naší zemi existují lokality, kde pocítíte hrůzu z neznáma. V ruinách starých hradů, komnatách nádherných zámků, nebo v temném podzemí - tam všude se prý můžete setkat s paranormálními jevy. Originální plakát Nejstrašidelnější místa Česka vás provede 23 nejzajímavějšími z nich!

Již více než šest let se zabývám českými a moravskými místy, kde se odehrávají paranormální fenomény. Protože mi mnoho čtenářů psalo s přáním, zda existuje nějaký přehled strašidelných míst České republiky, napadlo mě toto téma za pomocí mojí kamarádky – nadané grafičky Lucie Kacrové, zpracovat do formy unikátního plakátu velikosti A2.

Najdete na něm mapu České republiky, na níž je vy

značena poloha 23 nejzajímavějších z těchto lokalit, včetně krátkého popisu záhadných jevů a GPS souřadnic. Tento originální plakát-mapa, tak slouží zároveň jako inspirace pro netradiční výlety pro obdivovatele tajemna.

Za lidovou cenu 59 Kč za kus, si na mých stránkách www.mysteryplanet.czmůžete tento zajímavý produkt objednat. Plakát je k mání v české a anglické verzi.

Doufám, že se Vám bude tento průvodce po našich strašidelných místech líbit.

Petr Koutský, záhadolog a externí redaktor časopisu Enigma

 

 

SIBIŘSKÉ ÚDOLÍ SMRTI

24.01.2010 19:54

 

 

NOVÁ EXPEDICE DO ÚDOLÍ SMRTI

 Výzkumná skupina RUFORS (Ruská ufologická organizace z Permu) připravuje expedici do Jakutska do Údolí smrti s cílem hledat a zkoumat tajemné „kotle“ (bližší o této záhadě v rubrice Expedice - Ázie - Jakutsko). Vedoucí RUFORSu Nikolaj Subotin tvrdí, že se ve starých tibetských svitcích a rukopisech píše, že v minulosti tyto kovové kopule sloužily jako část obranného systému naší civilizace před nebezpečím z vesmíru. 

Cestu plánují na únor 2010.

Do expedice přijímají další členy, především odborníky z oblastí 

mikrobiologie

fyziky

chemické fyziky

geologie

chemie

Z Moskvy pojedou dvěma terenními automobily do Permu, kde se připojí ještě dva další terénní vozy a účastníci expedice s vlastními dopravními prostředky. Během cesty do Viljujska budou navštěvovat důležitá regionální města kde uskuteční přednášky o anomálních místech, klimatických změnách, ufologii apod.

Zájemci o expedici se mají ohlásit na moskevském nebo na Permském odděléní  RUFORSu . Cena pro zájemce 20. 000 rublů + 5.000 rublů životní pojištění.

Trasa: Moskva - Perm - Mirnyj - Jakutsk - Viljujsk - Mirnyj - Perm - Moskva.

Vedoucí moskevské skupiny Oleg Sinev

 

Jiná ruská ufologická organizace UFOlat se k chystané expedici vyjádřila:

Termín expedice není šťastně zvolený. Teploty v tu dobu klesají až na -50o C, bývá silný vítr, sněhové závěje, cesty jsou neprůchodné i pro GAZy. Členové expedice musí být připraveni na těžkosti a mít vysoký morální kredit. Proto je riskantní nabízet za peníze účast komukoliv.

Naděje na úspěch bez použití vzdušného průzkumu např. pomoci deltaplánu je mizivá. Automobily, kterými pojedou budou mít asi problémy.

 

 

Výsledek:

Expedice do Údolí smrti, kterou chystal Nikolaj Subbotin z ruské ufologické společnosti RUFORS na únor letošního roku se neuskutečnila.

Subbotin na dotazy neodpovídá, jejich webové stránky jsouhttp://www.rufors.ru/content/view/56/

Dotazoval jsem se jakutských novinářek, které se specializují na Údolí smrti, ale nic nevědí. Ufolog Sergej Makarov z města Mirnyj (nejbližšího města k Údolí smrti), který se také snaží záhadu rozluštit a o všech pokusech vydat se do údolí je informován, mi odpověděl, že Subbotin jenom plánoval a sliboval, ale skutek utek. Jak už to často u chystaných expedicí bývá. 

5.7.2010

 

 

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode