IVAN MACKERLE V CYKLU STANISLAVA MOTLA - STOPY, FAKTA, TAJEMSTVÍ

APOŠTOLOVÉ TEMNÝCH SIL

Česká televize 2 odvysílá v úterý 20.2. 2018, ve 13.10, další díl cyklu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství. Tentokrát na téma Apoštolové temných sil. S podtitulem: Jak měly magie a okultismus ovlivnit výsledky druhé světové války? V pořadu, který nechává vzpomenout i někdejší mimořádně sledovanou reportáž o tajemství jihlavského podzemí,  několikrát  vystupuje také ing. Ivan Mackerle, který se významně podílel i na přípravě celého pořadu.
Repríza pořadu je ve čtvrtek, 22.2. – 45 minut po půlnoci.

 

 

IVAN MACKERLE NA ČT 2

PRAVDA O GOLEMOVI

Umělá až mystická bytost, tvor nadaný obrovskou silou – to je pražský Golem. Údajně byl stvořen pomocí tajných obřadů a tajného božího jména.  A jeho tvůrcem měl být pražský Rabi Lőw….Tato stará židovská legenda stále vzrušuje. Je Golem opravdu vymyšlený anebo  na jeho příběhu může být přeceněn něco skutečného, opravdového?

Zkusme dnes pátrat po Golemovi s klasikem české reportáže Egonem  Ervínem Kischem a legendou mezi českými záhadology ing. Ivanem Mackerlem..

 

 

Česká televize reprízuje – v cyklu Stopy, fakta, tajemství – televizní dokument, ve kterém je jedním z hlavních protagonistů Ivan Mackerle.

Upoutávka na pořad:

Dokument bude vysílán 18.12. 2018 – 02:25 (tedy vlastně už 19.12.)

 

 

ZÁHADOLOG S DUŠÍ DOBRODRUHA

V úterý, 24.10.2017 vysílá Česká televize další reprízu seriálu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství. Tento díl bude věnován novodobému vampyrismu. Jedním z protagonistů dokumentu, natáčeného v roce 2012, je ing. Ivan Mackerle.

Upoutávka na pořad:

UPÍŘI V ČECHÁCH
Upíři, vampíři, nemrtví….Vzrušují lidi po celém světě. Jen filmů, co o nich bylo natočeno! A některým hercům přinesly role upírů celosvětovou slávu:: Max Schreck, Klaus Kinski a především Béla Lugoši, který se s rolí patrona upírů, hraběte Drákuly ztotožnil natolik, že přespával v rakvi a dokonce o něm mnozí lidé zcela vážně tvrdí, že byl opravdovým upírem…A další příběh z nedávné doby: Je tomu pět roků, kdy v rumunské vesnici Marutinu vykopali občané mrtvolu učitele, kterou potom zhanobili. Proč? Ti lidé totiž měli strach. Strach z upírů. Celou záležitosti pak řešili slovutní vědci z Americké akademie soudní medicíny. Možná by tito pánové byli překvapeni, kdyby věděli o pozoruhodných nálezech v jiné, pro mnoho z nich zřejmě neznámé zemi – v České republice.

Vysílání:
Úterý, 24.10. 2017 – 13.10 hod.
Repríza: Středa, 25.10. 2017 – po půlnoci, 01:20 hod.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V úterý, 3. ledna 2017 jsme si připomněli čtvrté výročí od chvíle, kdy z tohoto světa odešel ing. Ivan Mackerle. Stanislav Motl při té příležitosti připravil – v rámci svého pravidelného rozhlasového cyklu Stopy, fakta, tajemství – 28minutový dokumentární pořad.  Jde vlastně o Ivanův portrét, natáčený v roce 2010, který nebyl dosud odvysílaný.

Tady je upoutávka na zmíněný pořad:

Ivan Mackerle. Muž mnoha zájmů a oborů. Inženýr. Absolvent Českého vysokého učení technického. Skvělý konstruktér. Kytarista. Filmař a animátor. Průkopník potápění u nás.  Spisovatel. Publicista. Také nadšený majitel vojenského průzkumného obojživelného vozidla z druhé světové války zvaného – Vodník. Hledač pravdy o věcech neobvyklých. Guru českých záhadologů.  První z nich, který s výsledky svých bádání překonal hranice naší země. Však také v jedné z mnoha Ivanových knih –Tajemství pražského Golema, autor předmluvy, psycholog, historik a vysokoškolský pedagog profesor Milan Nakonečný o něm napsal:

„Je velký rozdíl mezi lovci senzací a skutečnými záhadology, hledači pravdy o věcech neobvyklých, jimiž se náš svět nadále jen hemží. Mezi ty poctivé záhadology světové úrovně patří nepochybně sympatický,  distinguovaný a současně lidský přívětivý ing. Ivan Mackerle, skvělý vypravěč, člověk, který se vzdal své perspektivní odborné kariéry (vystudoval fakultu strojního inženýrství), aby zasvětil svůj život studiu záhad.“

Přestože Ivan Mackerle není už mezi námi, jeho odkaz žije.  Stovky, ba i tisíce dalších lidí, jdou dnes, obrazně řečeno, v jeho stopách. V duchu slov Alberta Einsteina, který řekl: „To nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy. Komu to není známo, kdo se už neumí divit, neumí žasnout, ten je takříkajíc mrtev a jeho oko vyhaslé.“

 

Dokument Záhadolog s duší dobrodruha  vysílá Český rozhlas Dvojka v premiéře v sobotu, 14.1. 2017 – od 16:00,

Repríza je o dva dny později, tedy 16.1. 2017 – v 18:30. Opět na stanici Český rozhlas Dvojka.

 

Ivan Mackerle na řeckém portálu

 
Zajímavost, o našich expedicích se již píše na řeckém portálu. Celkově o dvou expedicích a to na dalekou Sibiř a o cestě za horou smrti do Austrálie. Zde jsou přímé odkazy:
http://www.phfawcettsweb.org/siberia.htm
http://www.phfawcettsweb.org/austraivan.htm

 

NOVINKA!!!  BOHOVÉ A ASTRONAUTI - MILOŠ JESENSKÝ

 
Upozornění pro všechny zájemce spekulativní literatury a literatury faktů na novou velmi tajemnou knihu "Bohové a astronauti", která se v současné době dostala na pulty českých knihkupectví. Dá se říct, že jde o malou encyklopedii známých autorů, kteří k Vám promlouvají a předávají svá poselství. V této unikátní knize napsané zkušeným a respektovaným slovenským spisovatelem, historikem a badatelem doktorem Milošem Jesenským, budete číst o jedinečných lidech, kteří vytvářejí jedinečnou literaturu. Jsou to například světoví autoři Erichem von Dänikenem počínaje a třeba H. Hausdorfem, Ch. Berlitzem. J. Bergierem či J. von Buttlarem konče. Z českých autorů jsou zastoupeni L. Součkem, I. Mackerlem, S. Motlem a rovněž třeba O. Dvořákem.

Kniha Miloše Jesenského Vám dává šanci poznat tyto nevšední lidi blíže.
 
Vydalo nakladatelství AOS PUBLISHING v Ústí nad Labem.
 

Ivan Mackerle v dalším pořadu rozhlasového cyklu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství.

 

SKRYTÉ POSELSTVÍ ZEMĚ

Existují na Zemi dračí žíly? Neboli geopatogenní zóny? Máme se bát míst, spjatých s nemocemi a dokonce třeba i se smrtí? Mohou mít dejme tomu tektonické poruchy naší planety neblahý vliv na lidský organismus? Jsou lidé, a není jich zrovna málo, kteří tvrdí, že tomu tak je. Oficiální věda však tvrdí něco zcela opačného.  Obě strany mají své názory, své argumenty. Ovšem celé toto téma – byť na první pohled odborné – je plné neobjasněných záhad. Záhad, někdy až mysteriózních, které čím dál více vzrušují lidi po celém světě…

 

Ukázka z dokumentu:

Inženýr Ivan Mackerle se ještě za svého života stal legendou. Spisovatel, dobrodruh, který za nejrůznějšími tajemstvími procestoval velký kus světa a několik kontinentů. Pro začátek zalistujme v jedné ze statí Ivana Mackerleho. Jmenuje se – Krvavá žatva anomálních zón:

 

Zmocnila se mě panika. Náhle a bez příčiny se mi roztočila hlava až jsem začal ztrácet zrak. Mrtvé stromy tajgy kolem mne se slily v rozmazaný, rotující pás. Neudržel jsem se na nohou, začal jsem zvracet a ztrácet vědomí. Varování šamanů a domorodců jsme dosud brali na lehkou váhu. Naléhali na nás, ať do Údolí smrti vůbec nechodíme, lidé tam prý skutečně umírají. Jenomže my jsme tam museli. Přijeli jsme až sem na Sibiř, do Jakutska, právě tuto záhadu rozluštit. Existují skutečně zhoubná místa na naší Zemi nebo to jsou jen babské povídačky? Na mapě občas narazíme na zeměpisné názvy, které nám nahánějí strach: Hora mrtvých, Ďáblův močál, Soutěska smrti. Všechna taková místa jsou obestřena spoustou příšerných legend a hrůzostrašných historek. Svůj život tam skončilo mnoho lidí a většinou za podivných okolností. Hrozná jména těchto prokletých míst slouží jako varování cestovatelům: Nechoďte tam!  Lidé jsou ale nepoučitelní a taková varování neberou vážně….

 

Premiéra 9.11. 2014 – v 10.30 na ČRo 2.

Repríza je hned v pondělí, 10.11. 2014, od 18.30. Opět na ČR2

 

Začíná přehlídka filmů Ivana Mackerleho

 
Televizní stanice KINOSVĚT TV, která od 29.9. 20147 vysílá celoplošně a pokrývá nejenom Českou, ale také Slovenskou republiku, začíná s prezentací filmů, na kterých se autorsky podílel Ivan Mackerle.
Dne 2.10. 2014 - ve 21:29 hod. - budeme moci na této stanici shlédnout dokumentární film Tajemná světla z Kumaoanu.
Reprízy jsou pak o den později, tedy 3.10. 2014 v O8:28 a 16:26 hodin.
Filmy Ivana Mackerleho budou na této stanici vysílány pak i v dalších týdnech, Premiéra bude vždy ve čtvrtek, ve 21:29 hod.
 

POŘADY V TELEVIZI A ROZHLASE:

12)

PŘEHLÍDKA FILMŮ IVANA MACKERLEHO

Od 1. října 2014 budete mít možnost sledovat týden co týden dokumentární filmy, které ing. Ivan Mackerle na svých expedičních cestách za záhadami natočil. Bude to – necelé dva roky od chvíle, kdy nás Ivan Mackerle opustil – vůbec poprvé, kdy diváci budou mít  možnost shlédnout kompletní sérii jeho často zcela unikátních filmů.
Dokumenty odvysílá dokumentární televize KINOSVĚT, která od 29. září 2014 pokryje již 85 procent veškeré divácké populace v České republice.

Půjde o tyto snímky, pod nimiž je coby autor, podepsán Ivan Mackerle:

Cesta za Drakulou

Záhada jezera Loch Ness

Tajemná Austrálie

Ztracené město v Pacifiku

Plavba do údolí smrti

Tajemná světla z Kumaonu

Skrytá tvář Srí Lanky

Matto Grosso, brána do neznáma


První díl budete moci shlédnout  1. října 2014 – od 21.30 hodin. Další filmy budou následovat v dalších týdnech, vždy ve čtvrtek, od 21.30.

KINOSVĚT TV provozuje Československá filmová společnost s.r.o. Stanice nabízí především dokumentární filmy například z oblasti Historie, vesmíru, vědy a techniky, umění, přírody.

( Zdroj – tisková zpráva KINOSVĚT TV )

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POZOR,BUDE SE VYSÍLAT NOVÝ DOKUMENT Z NAŠÍ EXPEDICE V POŘADU STANISLAVA MOTLA - STOPY, FAKTA, TAJEMSTVÍ !!!

 

11)

HLEDÁNÍ PODZEMNÍ ŘÍŠE na rozhlasové stanici ČRo2 v oblíbeném pořadu Stanislava Motla  Stopy, fakta, tajemství.

Zní to na první pohled neuvěřitelně, ale mnoho badatelů po celém světě stále věří v existenci tajemné podzemní říše zvané Agartha. Údajně ji obývají představitelé vyspělé civilizace, kteří se prý občas zjevují i mezi námi. Během let se objevily desítky nejrůznějších lidí, kteří se pokusili a stále pokoušejí objevit vchod či vchody do Agarthy. Tyto vchody (údajně jich je 52) hledají například v Tibetu, v Latinské Americe, na Islandu, v Mongolsku…Právě tady pátrali svého času členové české expedice pod vedením dnes již legendárního Ivana Mackerleho.

Premiéra: 5.10. 2014  - v 10.30 na ČRo 2. Dokument bude vysílán v rámci cyklu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství.
Repríza je v pondělí, 6.10. 2014. Od 18.30 Opět na ČRo 2.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

10)

V neděli dne 20.7. 2014 v 10,30 hod se bude na rozhlasové stanici ČRo 2 (V Praze na 91,2 MHz) vysílat repríza pořadu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství , kde opět uslyšíte zajímavé povídání o záhadné tvorovi nazývaným Tatzelwurm.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9)

HLEDÁNÍ LIDOŽRAVÉHO STROMU na rozhlasové stanici ČRo2 v oblíbeném pořadu Stanislava Motla  Stopy, fakta, tajemství.

Vzpomínáte na filmovou komedii Adéla ještě nevečeřela? Pak si určitě vybavíte scénu, kdy Adéla, tedy masožravá rostlina, kterou vypěstoval proslulý zloun Zahradník v podání Miloše Kopeckého, se už už chystá svými chapadly ovinout spící Naďu Konvalinkovou…Leckoho může napadnout – je možné, že by nějaká podobná rostlina přece jen existovala? Třeba někde v hluboké džungli? Pátrání po údajných lidožroutských rostlinách a stromech vzrušuje badatelé po celém světě. Cílem takových výprav je rovněž africký ostrov Madagaskar. Tam má údajně růst strom smrti. Před časem se kvůli této legendě vypravila na Madagaskar skupina českých dobrodruhů pod vedením inženýra Ivana Mackerleho.

 

Premiéra: 30.3.2014  - v 10.30 na ČRo 2. Dokument bude vysílán v rámci cyklu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství.
Repríza je v pondělí, 31.3. 2014. Od 18.05. Opět na ČRo 2.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

8)

V sobotu dne 8.2. 2014 v 12.25 hod na ČT1 v pořadu "Hobby naší doby" zavzpomíná syn Daniel Mackerle na svého otce Ivana. Krátce seznámí diváky s životem a expedicemi jednoho z největších dobrodruhů a záhadologů, Ivana Mackerleho.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

7)

PROKLETÍ ČERNÉ HORY na rozhlasové stanici ČRo2 v oblíbeném pořadu Stanislava Motla  Stopy, fakta, tajemství.

Patřil mezi lidi, kteří po sobě zanechávají stopy...Proto - i poté, co odešel tam, odkud už není návratu - můžeme společně s ním sdílet ta nejneuvěřitelnější dobrodružství, která na svých cestách po celém světě prožil. Jmenoval se Ivan Mackerle. Inženýr, automobiloívý technik, konstuktér, především ale filmař, spisovalterl a odvážný cestovatel, který se s neutuchající vytrvalostí pouštěl do odhalování nových a nových záhad. Díky jeho knihám, jeho filmům a hlavně díky vzpomínkám těch, kteří s ním jeho dobrodružství mohli prožívat, máme nyní opět šanci rekonstruovat další z jeho největších zážitků. Odehrál se až v daleké Austrálii.

Premiéra: 1.12. 2013 - v 10.30 na ČRo 2. Dokument bude vysílán v rámci cyklu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství.
Repríza je v pondělí, 2.12. 2013. Od 18.05. Opět na ČRo 2.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6)

Na rozhlasové stanici ČRo 2 (V Praze na 91,2 MHz) bude v neděli 6.10. 2013 v 10,30 hod v oblíbeném pořadu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství povídání o záhadné tvorovi nazývaným Tatzelwurm ( prackatý červ ), který údajně přežívá v odlehlých oblastech alpských hor. Objasnit  záhadu tohoto tvora se pokoušela i naše expedice v roce 1997.  Repríza bude na stejné stanici v úterý 8.10. 2013 v 18,05 hod.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5)

Dobrá zpráva,

televizní kanál History vysílá seriály Vetřelci Dávnověku ( Ancient Aliens ) již v českém dabingu. Proto je možné 10.díl s názvem "Mimozemšťané a ďábelská místa" ve kterém se mluví o místech, která jsme s naší skupinou zkoumali, shlédnout v českém jazyce. Zde je internetový odkaz na stránky, kde je také možno tento seriál vidět ( http://vetrelcidavnoveku.webnode.cz/a3-serie/a10-dil-mimozemstane-a-dabelska-mista-aliens-and-evil-places/), nebo navštívit přímo stránky Vetřelci Dávnověku ( http://vetrelcidavnoveku.webnode.cz/ ) a tam si tento díl najít.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

4)

Televizní kanál History

V americkém lelevizním seriálu Ancient Aliens (Vetřelci Dávnověku)  byl uveden díl Evil Places (zlá místa), kde se také mluví o místech, která jsme s naší skupinou zkoumali, jako je Údolí smrti na Sibiři, nebo Black Mountain (Černá hora) v Austrálii.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3)

Na rozhlasové stanici ČRo 2 bude v neděli 18.12.2011 v 10,30 hod v oblíbeném pořadu Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství  povídání o zmizelém plk. Fawcettovi, který se už nevrátil z džungle v brazilském Mato Grosso, když hledal ztracené město Z.

Zde je pozvánka:

Kdo by neznal Indiana Jonese. Odvážného, přitom ale neobyčejně vzdělaného a 
hlavně charismatického dobrodruha, který odhaluje jedno tajemství za druhým.


Málokdo ví, že jeho předobrazem byl konkrétní žijící člověk. Říkalo se o 
něm, že je silnější než Život. Dokonce i silnější než Smrt. Jeho osudem se 
stala jihoamerická džungle, přesněji řečeno Amazonie. Pátral po ztracené 
civilizaci bájných Atlanťanů, hledal tajemné město Z až jednoho dne zmizel.

Dodnes jsou však lidé, kteří tvrdí, že onu záhadnou civilizaci přece jen 
objevil, aby už v tom jejím světě zůstal. Jmenoval se Percy Fawcett. Známý 
jako Plukovník Fawcett. Jeho zmizení patří dodnes mezi největší záhady 
světa.

Více se dozvíme v premiéře pořadu v 10:30 hodin na Dvojce ČRo.

 

Repríza bude v úterý 20.12.2011 v 18.05 hod. Tento díl bude také možno shlédnout v Archívu pořadů Stopy, fakta, tajemství.

 

 

2)

Na rozhlasové stanici ČRo 2 (V Praze na 91,2 MHz) bude v neděli 6.11. v 10,30 hod v oblíbeném pořadu Stanislava Motla Stopy, fakta, svědectví povídání o cestě do Údolí smrti na Sibiři. Repríza bude v úterý 8.11. v 18,05 hod.

Tento díl je možné shlédnout v Archívu pořadu Stopy fakta svědectví na adrese: http://www.rozhlas.cz/praha/tyd_vysilani_nedele/_zprava/961575

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1)

Na internetové televizi  „Cesty k sobě“ v bloku Hosté ve studiu jsou uvedeny dva díly Ivan Mackerle – Na cestách po záhadách, což je  povídání o našich expedicích a o nové knize Návrat nejistý.

1.díl:

http://www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studiu/hoste-ve-studiu/883.html

2.díl:

http://www.cestyksobe.cz/hoste-ve-studiu/hoste-ve-studiu/884.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktuality ve světě záhad

03.11.2011 11:58

Zajímavá kniha

  Dostala se mi do rukou zajímavá kniha zlínského novináře a spisovatele Martina Lavaye Trubač. Přiznám se, že mně ze začátku zajímala hlavně proto, že se v ní psalo o slovenské Měsíční šachtě, záhadě, které jsem věnoval mnoho let. Ale hned po prvních řádcích jsem zjistil, že kniha je...

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode